Návštěva ze Slovenska na FAST

V týdnu od 10. 6. 2024 zavítal na FAST pan doc. Jozef Švajlenka z Technické univerzity v Košicích.

S panem doc. Františkem Kudou a kolegy z Katedry městského inženýrství diskutovali o možnostech podání společných mezinárodních projektů a zapojení studentů obou univerzit do soutěže studentských prací FM Awards 2024.

V oblasti vědy a výzkumu došlo k výměně zkušeností v oblasti Inovativního přístupu ke správě, provozu a údržbě budov, využití BIM ve fázi provozu a užívání budov, úspora provozních nákladů s využitím ISO norem, využití SW podpory CAFM, LCC a LCA. Zavádění datového standardu staveb a klasifikačního systému pro BIM. Druhou konzultovanou oblastí byla oblast materiálového výzkumu, konkrétně měření tepelně technických parametrů tzv. sendvičových konstrukcí obvodových konstrukcí pro dřevostavby v klimakomoře. Zkušenosti s metodikou a přístrojovou technikou.

Věříme, že spolupráci s TU v Košiciach má smysl dále rozvíjet.

Studijní pobyt doc. Švajlenky byl zaměřen na konzultace a výměnu zkušeností ve dvou oblastech VaV:

1) oblast Inovativního přístupu ke správě, provozu a údržbě budov, využití BIM ve fázi provozu a užívání budov, úspora provozních nákladů s využitím ISO norem, využití SW podpory CAFM, LCC a LCA. Zavádění datového standardu staveb a klasifikačního systému pro BIM.

2) oblast materiálového výzkumu, konkrétně měření tepelně technických parametrů tzv. sendvičových konstrukcí obvodových konstrukcí pro dřevostavby v klimakomoře. Zkušenosti s metodikou a přístrojovou technikou.

Byla diskutována možnost podání společných mezinárodních projektů VaV. Zapojení studentů SvF TUKE a FAST VŠB-TUO do soutěže studentských prací FM Awards 2024 (pořadatel IFMA CZ).

Vloženo: 17. 6. 2024