Přípravné kurzy na Fakultě stavební

Úvod do stavební mechaniky a Pozemní stavitelství

Fakulta stavební pro budoucí studenty prvního ročníku studijních programů Stavební inženýrství i Architektura a stavitelství přichystala Přípravné kurzy. Tyto kurzy proběhnou prezenčně na Fakultě stavební, každý v celkovém rozsahu 10 vyučovacích hodin. Cena za každý kurz je 500 Kč. Na kurzy se studenti zapsaní do studia mohou přihlásit v univerzitním systému EDISON v sekci Kurzy CŽV.

Úvod do stavební mechaniky

Úvod do stavební mechaniky poskytne základní informace o statickém řešení přímého nosníku, které spočívá ve výpočtu reakcí ve vnějších vazbách a sestrojení průběhů vnitřních sil pomocí podmínek rovnováhy. Tento kurz má za cíl co nejvíce pomoci se sjednocením znalostí absolventek a absolventů gymnázií a odborných středních škol.

Osnova

1. Složky reakcí ve vnějších vazbách
2. Vnitřní síly přímého vodorovného prutu, zatížení bodové
3. Vnitřní síly přímého vodorovného prutu, zatížení spojité rovnoměrné

Kurz proběhne ve dnech 9.-10. 9. 2024.

Garantkou kurzu je Ing. Lenka Koubová, Ph.D.

Pozemní stavitelství

Kurz Pozemní stavitelství poskytne studentům základní informace o tvorbě výkresové dokumentace podle platných norem. Studenti se naučí zakreslovat a kótovat konstrukce na různých výkresech, které jsou součástí projektové dokumentace pozemních staveb.

Osnova

1. Všeobecné informace o stavebních výkresech
2. Kreslení a kótování konstrukcí
3. Obsah projektové dokumentace

Kurz proběhne ve dnech 11.-12. 9. 2024.

Garantkou kurzu je Ing. Kateřina Stejskalová, Ph.D.

Na webu jsou k dispozici i další přípravné kurzy, například Matematika či Deskriptivní geometrie. Na tyto kurzy je možno se také přihlásit přes systém EDISON.

Vloženo: 25. 7. 2024