Pavel Řihák z Katedry architektury přednášel na Tafila Technical University v Jordánsku

V rámci programu Erasmus+ přednášel o typologii veřejných prostranství a urbanistických strukturách.

Ing.arch. Pavel Řihák, Ph.D. shrnul svou zahraniční pracovní cestu svými slovy v následujícím textu:

V květnu jsem měl tu čest reprezentovat naši univerzitu na Tafila Technical University v Jordánsku v rámci programu Erasmus+. V rámci oboru architektura a urbanismus jsem přednášel o typologii veřejných prostranství a urbanistických strukturách, přičemž jsem sdílel své zkušenosti s pedagogy a studenty vyšších ročníků. Byla to příležitost představit jim nejen principy a standardy navrhování veřejných prostranství, ale také naši univerzitu, město Ostravu a Českou republiku.

Jedním z hlavních bodů mé návštěvy byla diskuse o budoucí spolupráci v rámci výzkumu a akademických výměn. Vedení univerzity v Tafile má zájem rozšířit svou nabídku o obor architektury, což otevírá nové možnosti pro vzájemnou spolupráci a sdílení know-how.

Během mého pobytu jsem také navštívil jejich laboratoře a diskutoval o přístupech k navrhování veřejných prostranství a jejich vlivu na kvalitu života ve městech. Pozitivní ohlas na mé přednášky ukazuje, že téma udržitelného městského plánování je univerzální a důležité nejen u nás, ale i v zahraničí.

Tato zkušenost mi připomněla, jak důležitá je připravenost a flexibilita při podobných zahraničních výjezdech. Rád bych povzbudil kolegy i studenty, aby se nebáli využít těchto příležitostí, a připomněl, že nejen studijní výměny, ale i zahraniční pracovní stáže mohou otevřít dveře k zajímavým profesním příležitostem.

Můj pobyt v Jordánsku byl nejen přínosný z odborného hlediska, ale i inspirativní. Těším se na další podobné výzvy a spolupráci v budoucnu.

Vloženo: 27. 9. 2024