Platnost příspěvku skončila 31. 8. 2024!

Mezinárodní Letní škola architektury

Docentka Eva Špačková uspořádala již 11. ročník mezinárodní Letní školy architektury.

Ve dnech 8. - 12. 7. 2024 proběhl už 11. ročník mezinárodní Letní školy architektury s tématem Bydlení v post-industriálních regionech.
Letos se kurzu zúčastnilo 21 studentů, což byla historicky nejvyšší účast. Celkem 11 studentů bylo ze zahraničí, přijeli k nám z Německa, Chorvatska, Běloruska, Británie a dokonce i z Číny a USA.
Program Letní školy byl opravdu nabitý. Studenti byli seznámeni s architekturou Poruby, dále byl program věnován bydlení v dělnických koloniích a industriální oblasti Dolních Vítkovic. Další dny pak proběhly exkurze mimo Ostravu - navštíven byl Rožnovský skanzen, Karviná a její okolí nebo moderní bydlení od architekta Kamila Mrvy, který studentům osobně svoji práci představil. V závěru Letní školy účastníci odprezentovali své dojmy z celého týdne.

Za úžasnou organizaci Letní školy děkujeme zejména docentce Evě Špačkové a Tomáši Čechovi a také studentkám Architektury a stavitelství Ladě Musialové a Veronice Zelenkové.

Více fotek naleznete tady.

Vloženo: 15. 7. 2024